Ворошилов Вадим Олександрович (Karaya)

Вадим Олександрович Ворошилов («Karaya»)

Вадим Олександрович Ворошилов (позивний «Karaya»; нар. 2 лютого 1994, м. Кременчук, Полтавська область) – військовослужбовець, льотчик 2-го класу, майор Повітряних сил ЗСУ, учасник Російсько-української війни. Герой України. Випускник Кременчуцького військового ліцею (2011). Свій позивний взяв на честь німецького льотчика-аса Еріха Гартманна, що мав ідентичний позивний.

Життєпис

Вадим Ворошилов народився 2 лютого 1994 року в Кременчуці.

2011 року закінчив Кременчуцький військовий ліцей та вступив у Харківський національний університет Повітряних сил імені Івана Кожедуба, який закінчив із відзнакою за напрямом підготовки «Військове управління (Повітряні Сили)» в 2015 році та знов-таки з відзнакою в 2016 році за напрямом підготовки «Управління діями підрозділів авіації», здобувши ступінь магістра.

Після закінчення навчання був направлений на службу до 204-ї Севастопільської бригади тактичної авіації, де служив льотчиком (2016–2018), старшим льотчиком (2018–2020) авіаційної ланки авіаційної ескадрильї та начальником служби безпеки польотів служб (2020–2021).

2017 року став найкращим молодим льотчиком повітряного командування «Південь», а в 2020 році його екіпаж за підсумками льотних змагань став найкращим екіпажем винищувальної авіації Повітряних сил України. Брав участь у бойових діях на сході України.

2021 року по закінченню терміну контракту звільнився з лав ЗСУ. В інтерв'ю пояснив своє звільнення з війська зайвою бюрократією. Працював старшим авіаційним начальником цивільного аеродрому.

Брав участь у бойових діях на сході України.

24 лютого 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення РФ до України, відновився на службі та, відновивши навички з льотної підготовки, вирушив на оперативні аеродроми для виконання завдань за призначенням.

Спочатку виконував завдання над Житомирською областю. Після того на ізюмському та східному напрямках, а згодом над Херсонщиною.

У серпні 2022 року «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» Вадим був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

10 жовтня під час масованого ракетного обстрілу збив дві крилаті російські ракети. 12 жовтня 2022 року Вадим Ворошилов знищив п'ять дронів «Shahed 136»: три – на півдні України, два – над Вінницею. Через пошкодження літака льотчик катапультувався на Вінниччині, попередньо відвівши винищувач від населеного пункту.

20 жовтня 2022 року у Вінниці відбулася презентація створеної за мотивами роботи місцевої майстрині Наталії Дремлюги ексклюзивної поштової марки з «бойовим гусаком-льотчиком», яку присвятили пілоту «Karaya».

У грудні 2022 року Вадима Ворошилова «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу» було удостоєно звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка». В тому ж місяці йому було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Кременчука».

У січні 2023 року відомий луцький художник Андрій Присяжнюк зробив розпис на шоломі Вадима Ворошилова.

У лютому 2023 року «Karaya» знову сів за штурвал винищувача.

Зі спогадів вчителя військової педагогіки та психології Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Ірини Олексіївни Олійник: «Вадим був невисокого зросту, худорлявий, але міцної статури. Старанно працював над військовою та фізичною виправкою. Практично завжди усміхався.  Коротко про нього можна сказати - Живчик. Швидкий, шустрий, з прекрасним почуттям гумору, оптимістичного складу. Він часто був у центрі подій. Говорив швидко й переконливо. Вмів заспокоїти, підтримати, такий собі – позитивчик. Легкий на підйом. Легко й добре навчався. Був улюбленцем компанії. Відрізнявся цілеспрямованістю та наполегливістю. Марив небом.  Коли дізналася, що Karaya – це наш Вадим, здивована не була, адже, де складно, там завжди у перших рядах був Вадим. Захоплююся, пишаюся, радію і молюся за нашого Героя».

Вадим Олександрович Ворошилов («Karaya»)

Вадим Олександрович Ворошилов («Karaya»)

Вадим Олександрович Ворошилов («Karaya»)

Вадим Олександрович Ворошилов («Karaya»)

Вадим Олександрович Ворошилов («Karaya»)

Вадим Олександрович Ворошилов («Karaya»)

Джерела фото:
  • https://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/51377-pilotu-povitrianykh-syl-zsu-vadymu-voroshylovu-iakyi-vriatuvav-vinnytsiu-vid-raketnoho-udaru-prysvoieno-zvannia-heroia-ukrainy
  • https://kremen-school3.com.ua/content/vadym-voroshylov
  • https://svidomi.in.ua/page/karaya-poky-tryvaie-viina-nemaie-chasu-vtomliuvatys-i-vidpochyvaty
  • https://armyinform.com.ua/2023/02/12/geroj-ukrayiny-lotchyk-karaya-znovu-siv-za-shturval-vynyshhuvacha/?fbclid=IwAR0EGBygsaUnKo2LsWzUzWpmQREZ2ZvS20Y9_zy0jF899iAiokaL6FsPrug
  • https://vogue.ua/article/vogueman/lifestyle/vadim-voroshilov-karaya-52024.html
  • https://kg.ua/news/stalo-vidome-prizvishche-geroyichnogo-lotchika-z-kremenchuka-yakiy-znishchiv-pyat-vorozhih


Повернутися до стартової сторінки Енциклопедії

Немає коментарів:

Дописати коментар