Про музей

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на сайті Музею історії Кременчуцького педагогічного коледжу імені А. С. Макаренка.

Будемо вдячні Вам за будь-які матеріали, які стосуються історії навчального закладу (як речові, так і цифрові), а також за нову інформацію або уточнення вже розміщеної на сайті.

Якщо Ви вважаєте, що публікація певного матеріалу якимось чином порушує Ваші права, надішліть скаргу, скориставшись контактними даними нижче.

Будемо вдячні також за Ваші відгуки.

Контактна інформація:
Завідувач музею: Кущ Олег Миколайович
Телефон: +380675858330
e-mail: olegkushch77@gmail.com

Про музей

Музей історії Кременчуцького педагогічного коледжу імені А. С. Макаренка відкрито 1993 року за ініціативи Сидоренкової Ольги Панасівни. По крупинках збирала вона пам’ятки далеких років, фотокартки, листи, спогади колишніх студентів. Фіксувала події у хронологічній послідовності, вела альбоми, листувалася з педагогами – випускниками училища. На створення музею вона доклала масу енергії, сил, витратила безліч власного часу. Тут все зібрано її дбайливими руками.

Музей відвідують гості з різних куточків України, працівники освіти, вчителі, які приїжджають на курси підвищення кваліфікації, студенти та учні ліцею при коледжі.

Кожного року протягом вересня формується рада музею й група екскурсоводів, складається план роботи. Ведеться при музеї й пошукова та наукова робота. Члени ради музею працюють із фотографіями, документами, ведуть переписку з випускниками минулих років, збирають матеріали для поповнення музею експонатами, оновлюють стенди. Це сприяє розвитку особистості, вихованню патріотизму, національної свідомості.

В історичному нарисі «З минулого у сьогодення» докладно описано й проілюстровано весь хід історії закладу, яка нерозривно пов’язана з історією України.

На чільному місці – Книга пошани. До неї заносять найкращих викладачів та випускників коледжу, які  прославили наш заклад своїми вагомими здобутками.

У музеї є ще дві Книги пошани – ліцеїстів, які закінчили ліцей із золотою чи срібною медаллю, і студентів, які закінчили коледж з відзнакою. Їх гортають відвідувачі з особливою увагою, бо знаходять знайомі прізвища, виявляють захоплення й прагнуть бути схожими на них. Музей зберігає і здобутки учнів та студентів у різних олімпіадах, конкурсах, змаганнях.

Музей Кременчуцького педагогічного коледжу – центр виховання почуття патріотизму, який виявляється в любові до свого навчального закладу, своєї майбутньої педагогічної професії, до свого народу, своєї країни. Без цього почуття не може сформуватися хороший учитель, вихователь. Тож музей сприяє тому, щоб наші випускники мали в собі це велике почуття ще в стінах педагогічного коледжу.

Цікавим є фотолітопис, де вміщені численні світлини й документи, які розповідають про історію педагогічного коледжу.

Із 2014 року розпочато пошукову роботу про випускників навчального закладу – учасників Майдану та антитерористичної операції на Сході України.

У 2019 році вийшла друком Книга спогадів випускників коледжу різних років, починаючи з 40-х, яка містить зокрема спогади академіків Григорія Півторака та Миколи Степаненка.

Немає коментарів:

Дописати коментар