Життєпис
Олег Голіней народився 27 травня 1985 у селі Березівка Лубенського району Полтавської області.
У 2002 році закінчив Кременчуцький ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, в 2007 – Військовий інститут ракетних військ та артилерії імені Б. Хмельницького Сумського університету, в 2022 – Національний університет оборони України в Києві.
Сам Олег Голіней так пояснює, чому він обрав саме артилерію своїм фахом: «У мене непогано виходило з алгеброю і геометрією, вступав в інститут я без екзаменів, бо добре закінчив військовий ліцей. Генерал на вступній комісії спитав, чому я не пішов до Інституту зв’язку у Полтаві, адже я місцевий. А я і кажу: "Пане генерале, артилерія – Бог війни". Він посміхнувся, і каже: "Ну все, зарахований"».
Служив у Збройних силах України в артилерії, на системах залпового вогню «Смерч». Учасник АТО/ООС із 2014 року. З 2014 року виконував завдання у Донецькій і Луганській областях на посадах від командира взводу до командира дивізіону.
Від 2018 керує артилерійським підрозділом бригади швидкого реагування Національної гвардії України.
Про початок повномасштабного вторгнення сам Олег Голіней пригадує, що вже о 5 ранку 24 лютого 2022 року він був на ногах, оскільки почався авіаналіт на військову базу. Командування поставило задачу – тримати Рубіжне й дати можливість нашим військам перегрупуватися. У той же час родина воїна, дружина й двоє дітей, перебувала у їхній квартирі в Бучі, але завдяки побратимам Олега встигла вчасно виїхати до родичів, на безпечнішу територію. Так Олег зміг повністю зосередитися на виконанні бойових завдань. Невдовзі у їхній квартирі у Бучі побували кадирівці й навіщось розбили сімейний ноутбук.
Відзначився під час боїв у лютому–березні 2022 на території Луганської області. 25 лютого під час наступу російських військ на Сіверськодонецьк гаубична артилерійська батарея під командуванням Олега Голінея поблизу смт Трьохізбенка Щастинського району знищила близько 30 осіб живої сили, танки Т-72 та БМП. Потім він забезпечив виведення з оточення особового складу своєї батальйонної тактичної групи, а також військовослужбовців інших частин Національної гвардії України. 3 березня поблизу Рубіжного його підрозділ знищив 2 російські самохідні артилерійські установки, 7 березня поблизу с. Воєводівка – колону російської техніки, 15 березня поблизу с. Смолянинове – 5 вантажівок, 10 одиниць автомобільної техніки, 4 паливозаправники та 2 БМП противника, 17 березня поблизу с. Кудряшівка (усі – Сіверськодонецького р-ну) – близько 20-ти одиниць автомобільної техніки. 18 березня артилеристи Олега Голінея ліквідували командний пункт ворога, пункт забезпечення та склад боєприпасів ворога.
У червні 2022 року Олега Голінея «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» було удостоєно звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка».
Зі спогадів вчителя військової педагогіки та психології Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Ірини Олексіївни Олійник: «Олег був високий, стрункий, завжди підтягнутий, стриманий, організований. Був у складі знаменної групи. Добре, старанно та наполегливо вчився. Відрізнявся зосередженістю, відповідальністю, гострим розумом. Був хорошим організатором, стриманим у висловлюваннях. Проте міг зацікавити співрозмовників свою ерудицією. Брав участь у концертах, виховних заходах у ролі ведучого. У військовій справі перевагу надавав артилерії. Вже у ліцеї можна було побачити, що Олег стане хорошим військовим і чудовим командиром. Пишаюся своїм випускником, бажаю щасливої долі».
- https://www.telegraf.in.ua/kremenchug/10108116-vipusknik-kremenchuckogo-vijskovogo-liceju-stav-geroyem-ukrajini.html
- https://esu.com.ua/article-77731
- https://www.telegraf.in.ua/kremenchug/10116248-kremenchuzhanin-geroj-ukrajini-oleg-golinej-stav-polkovnikom.html
- https://glavcom.ua/longreads/heroj-ukrajini-oleh-holinej-tim-khto-pratsjuje-na-himars-ja-bojus-navit-telefonuvati-870100.html
Повернутися до стартової сторінки Енциклопедії
Немає коментарів:
Дописати коментар