Волинський Сергій Ярославович (Волина)

Сергій Ярославович Волинський («Волина»)

Сергій Ярославович Волинський (позивний «Волина»; народився 31 січня 1992, м. Полтава) – капітан 3-го рангу Військово-Морських сил Збройних сил України, учасник Російсько-української війни. Герой України (2022). Випускник Кременчуцького військового ліцею (2009).

Життєпис

Сергій Волинський народився 31 січня 1992 року в Полтаві. Після 9 класу вступив до Кременчуцького військового ліцею, який закінчив у 2009 році, а потім – до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові.

До 2014 року проходив військову службу в підрозділі морської піхоти в Криму. Після окупації Криму разом із побратимами, які не зрадили присязі, повернувся на материкову частину України й продовжив службу в 36-й окремій бригаді морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського (36 ОБрМП, в/ч А2802) в Миколаєві; у квітні-травні 2022 був командиром цієї бригади. Брав участь у антитерористичній операції на сході України та операції Об’єднаних сил у Донецькій та Луганській областях.

25 грудня 2015 року «за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, високий професіоналізм, вірність військовій присязі» був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну захищав Маріуполь. 13 квітня частина 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського під командуванням Сергія Волинського успішно з’єдналася з Окремим загоном спеціального призначення «Азов» Національної гвардії України для продовження спільного спротиву на території металургійного комбінату «Азовсталь», про що в спільному відеозверненні повідомили Сергій Волинський та командир «Азову» Денис Прокопенко.

18 квітня 2022 року написав листа папі римському Франциску, аби той допоміг врятувати людей з Маріуполя, а 20 квітня звернувся із заявою до світових лідерів – Джо Байдена, Реджепа Тайїп Ердогана, Бориса Джонсона та Володимира Зеленського – з проханням деблокувати Маріуполь для евакуації цивільного населення, зокрема дітей і поранених, які перебувають у підвалах оточеного комбінату «Азовсталь», та вивезення тіл загиблих.

27 квітня 2022 року в ході блокади Маріуполя Сергій Волинський записав чергове відеозвернення, в якому закликав застосувати до українських бійців та цивільних, заблокованих у Маріуполі, процедуру екстракшен за прикладом Дюнкеркської операції часів Другої світової війни. Воїн повідомив, що в угрупованні українських військ на «Азовсталі» є понад 600 поранених бійців, а також поранені цивільні, які потрібують медичної допомоги.

3 травня 2022 «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» Сергій Волинський був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

20 травня серед останніх склав зброю та вийшов із «Азовсталі».

Перебував у полоні. 21 вересня разом із іншими командирами оборонців Маріуполя – Денисом Прокопенком, Святославом Паламаром, Олегом Хоменком, Денисом Шлегою – був визволений унаслідок обміну й інтернований на територію Туреччини. 8 липня 2023 року їх усіх повернули на територію України.

1 жовтня 2022 «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові, вірність військовій присязі» Сергію Волинському було присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

У листопаді 2022 року на знак подяки за виявлений героїзм у Полтаві на стіні багатоповерхівки, поруч із якою свого часу проживав Сергій Волинський, був створений 20-метровий мурал із зображенням Героя України з радісним поглядом та усмішкою.

Зі спогадів вчителя військової педагогіки та психології Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Ірини Олексіївни Олійник: «Сергій був маленьким худорлявим підлітком. Говорив тихо, спокійно, виважено. Відрізнявся дисциплінованістю та безконфліктністю. Сором’язливий, ввічливий. Надійний.  Не любив зайвої уваги до своєї особистості. Я сказала б – непублічний. Але в ньому відчувалася якась внутрішня сила і мотивація. Добре вчився. Старанно працював над власним фізичним вдосконаленням та військовою виправкою. Багато читав, мав хороший кругозір. Якщо чесно, я була здивована, що Сергій обрав саме морську піхоту, адже це підрозділ для сильних духом і  тілом,  морський піхотинець – це універсальний воїн, що діє з моря, повітря і суші. Сьогодні я пишаюся своїм випускником. Він зумів зробити себе. Він зумів взяти відповідальність на себе у складній військовій ситуації в Маріуполі. А скільки треба було мати витримки, віри, кмітливості, мудрості, щоб знаходячись у пастці у ворога кричати про допомогу на весь світ. І світ почув. На жаль, поки ще багато захисників Маріуполя знаходяться у пеклі російського полону».

Нагороди
  • Звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (1 жовтня 2022) – «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові, вірність військовій присязі»
  • Орден Богдана Хмельницького III ступеня (3 травня 2022) – «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі»
  • Орден «За мужність» III ступеня (25 грудня 2015) – «за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, високий професіоналізм, вірність військовій присязі»
  • Медаль «За військову службу Україні» (2 липня 2020) – «за особисту мужність, виявлену під час бойових дій, зразкове виконання військового обов'язку та з нагоди Дня ВМС ЗСУ»
  • Відзнака Президента України «За участь в антитерористичній операції»
Мурал із портретом Сергія Волинського в Полтаві (джерело фото: АрміяInform)

Повернутися до стартової сторінки Енциклопедії

Немає коментарів:

Дописати коментар